Depresja

Konsultacje psychologiczne pomagają wybrać właściwy rodzaj terapii i zwiększają szansę, na powrót do stanu równowagi.

Ze względu na to jak złożoną chorobą jest depresja, nie ma jednej formy pomocy. Nie każde obniżenie nastroju jest diagnozowane jako depresja. Często osoba cierpiąca z powodu depresji ma poczucie braku zrozumienia przez otoczenie i bagatelizowanie jego kłopotów. Bez znaczenia jednak jakim mianem zostanie określone samopoczucie, zawsze można skorzystać ze wsparcia psychologa aby poczuć się lepiej.

W gabinecie terapeuty w bezpiecznym miejscu można powiedzieć o złości, smutku, przygnębieniu, osamotnieniu bez narażania się na ocenę. W depresji charakterystyczne są zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i zniekształcanie pamięci (wszystko rysuje się w “czarnych barwach”). Psycholog pomaga znaleźć drogi do powrotu do aktywności. Towarzyszy w zmianie negatywnych wzorców myślowych, uczy regulowania uczuć.


Umów się na konsultację z psychologiem:

Wizyty umawiamy telefonicznie pod numerem:(+48) 532 806 888 lub (22) 225-24-47. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Osoba, która chce spotkać się z psychoterapeutą dzwoni do sekretariatu i ustala termin pierwszej wizyty. W przypadku osób dorosłych wizytą są umawiane jedynie kiedy dzwoni osoba, która chce spotkać się z terapeutą. Nie można umówić spotkania innej osobie. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wizyty są umawiane przez rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie metody pomocy. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody oddziaływań psychoterapeutycznych różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu terapii. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.