Nadwaga, otyłość, objadanie się

Wiele osób z nadwagą nie osiąga upragnionych efektów, mimo ciągłej walki o zmianę. Starania trwają przez wiele lat i z użyciem coraz bardziej restrykcyjnych diet. Brak sukcesów może powodować uczucie frustracji, bezradności, spadek samooceny.

Osoby objadające się jedzą niezależnie od tego czy są głodne. Bezskutecznie przerzucają się z jednej diety na drugą i unikają jedzenia w towarzystwie innych ludzi. Ze względu na zakłopotanie wynikające z braku akceptacji własnej sylwetki unikają zajęć fizucznych i wycofują się z życia towarzyskiego. Odczuwają bardzo często zmęczenie i brak energii. Przymus nadmiernego jedzenia ma podłoże psychologiczne, często służy rozładowaniu napięcia, które może być związane z kłopotami w pracy, relacjami w rodzinie, kłopotami w szkole.

Pomoc psychologa polega na odkryciu często nieświadomych rytuałów związanych z jedzeniem i funkcji jakie jedzenie pełni w życiu. Taka wiedza na swój temat umożliwia świadome wprowadzenie zmian i wytrwanie w swojej decyzji. Psychoterpia to pierwszy krok, aby odchudzanie stało się zmianą w myśleniu, a nie zmaganiem z kolejną dietą.

Umów się na konsultację z psychologiem:

Wizyty umawiamy telefonicznie pod numerem:(+48) 532 806 888 lub (22) 225-24-47. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Osoba, która chce spotkać się z psychoterapeutą dzwoni do sekretariatu i ustala termin pierwszej wizyty. W przypadku osób dorosłych wizytą są umawiane jedynie kiedy dzwoni osoba, która chce spotkać się z terapeutą. Nie można umówić spotkania innej osobie. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wizyty są umawiane przez rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie metody pomocy. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody oddziaływań psychoterapeutycznych różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu terapii. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.