Trudności w nawiązaniu i utrzymaniu bliskiej relacji

Psycholog jest osobą, z którą można przyjrzeć się w jaki sposób nawiązujesz relacje i zrozumieć gdzie leży trudność i jak ją przezwyciężyć..

Terapeuta nie jest częścią życia osobistego klienta, dzięki temu łatwiej rozmawiać i rozważać rozwiązania, na które nie było miejsca do tej pory. W czasie terapii można zmienić dotychczasowy sposób działania w budowaniu relacji z ludźmi. Nauczyć się regulowania swoich emocji.

Konsultacje psychologiczne mogą być użyteczne, kiedy borykasz się z:

  • nieśmiałością (trudności w umówieniu się na randkę, nawiązaniu przyjaźni, wchodzeniu w grupy społeczne prywatnie i w pracy) i jej objawami (nadmierne pocenie się, czerwienienie, drżenie głosu)
  • poczuciem osamotnienia, izolacji
  • lękiem przed wyrażaniem uczuć
  • kłopotem w utrzymaniu dłuższych, bliższych relacji z ludźmi


Umów się na konsultację z psychologiem:

Wizyty umawiamy telefonicznie pod numerem:(+48) 532 806 888 lub (22) 225-24-47. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Osoba, która chce spotkać się z psychoterapeutą dzwoni do sekretariatu i ustala termin pierwszej wizyty. W przypadku osób dorosłych wizytą są umawiane jedynie kiedy dzwoni osoba, która chce spotkać się z terapeutą. Nie można umówić spotkania innej osobie. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wizyty są umawiane przez rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie metody pomocy. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody oddziaływań psychoterapeutycznych różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu terapii. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.