Poczucie niskiej wartości

Jak myślimy o sobie i jak się oceniamy rzutuje na nasz komfort życia. Mając niskie poczucie własnej wartości trudniej jest znalźć satysfakcjonującą pracą, stworzyć związek czy nawiązać bliskie relacje z ludźmi.

Rozmowa z psychologiem na temat braku wiary w siebie może być pierwszym krokiem w kierunku większego komfortu w życiu. Przekonania na własny temat może być łatwiej zmienić, kiedy wspiera nas osoba bezstronna i nieoceniająca. Poczuciu niskiej wartości moga towarzyszyć negatywne myśli na swój temat - nadmiarowy samokrytycyzm, obwinianie siebie i koncentracja na swoich wadach i niepowodzeniach. Przekłada się to częste uczucie smutku, frustracji lęku, złości czy poczucia winy. Odbiera energię, która została wyparta przez zmęczenie i napięcie.

Pomoc psychologa polega na wsparcu w przeformułowaniu przekonań na własny temat, tak aby były adekwatne do rzeczywistości. W rezultacie realne i zrównoważone widzenie siebie daję motywację i energię do działania doi wprowadzania zmian we własnym życiu i docenienia tego co do tej pory udało się osiągnąć.

Umów się na konsultację z psychologiem:

Wizyty umawiamy telefonicznie pod numerem:(+48) 532 806 888 lub (22) 225-24-47. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Osoba, która chce spotkać się z psychoterapeutą dzwoni do sekretariatu i ustala termin pierwszej wizyty. W przypadku osób dorosłych wizytą są umawiane jedynie kiedy dzwoni osoba, która chce spotkać się z terapeutą. Nie można umówić spotkania innej osobie. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wizyty są umawiane przez rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie metody pomocy. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody oddziaływań psychoterapeutycznych różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu terapii. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.