Problemy małżeńskie i par

Pomoc psychologa koncentruej się wokół interakcji zachodzących w parze. Powodem terapii często są zaburzenia w funkcjonowaniu związku.

Momentem kiedy para może skorzystać z konsultacji psychologicznych są przełomowe chwile w życiu związku: decyzja o pojawieniu się dziecka, wychowanie małych dzieci, radzenie sobie z nastolatkami, odchodzenie dzieci z domu i zmiany w związku po usamodzielnieniu się dzieci.

Spotkanie z psychologiem jest dobrym sposobem, aby nauczyć się w konstruktywny i bezpieczny sposób wyrażać swoje uczucia i potrzeby. Rozpoznać jak zachowania jednej osoby w związku wpływają na drugą. Terapia par skierowana jest do osób, które:

  • doświadczają trudności w porozumiewaniu się, łatwo wpadają w złość i dużo się kłócą
  • mają wątliwości czy uda im się stworzyć udany związek
  • borykają się ze słabnącym uczuciem, myślą o rozstaniu
  • nie są zadowolone, że związek nie wygląda tak ja na początku

Psychoterapia umożliwia lepiej zrozumieć partnera, jest też szansą na lepsze poznanie samego siebie i poprawienie jakości relacji.


Umów się na konsultację z psychologiem:

Wizyty umawiamy telefonicznie pod numerem:(+48) 532 806 888 lub (22) 225-24-47. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Osoba, która chce spotkać się z psychoterapeutą dzwoni do sekretariatu i ustala termin pierwszej wizyty. W przypadku osób dorosłych wizytą są umawiane jedynie kiedy dzwoni osoba, która chce spotkać się z terapeutą. Nie można umówić spotkania innej osobie. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wizyty są umawiane przez rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie metody pomocy. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody oddziaływań psychoterapeutycznych różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu terapii. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.