Rzucanie palenia

Nałogowe palenie papierosów jest formą uzależnienia psychicznego. Kluczowa w skutecznym rzucaniu palenia jest motywacja.

Palenie jest wspomagane przez przyzwyczajenia, nawyki i rytuały związane z sięganiem po papierosa. Psycholog pomaga w rzucaniu palenia poprzez pracę z klientem nad zmianą tych schematycznych, często przez nas nie zauważanych zachowań. Przeważnie osoba paląca ma swoje ulubione momenty w ciągu dnia, miejsce lub sposób palenia (przerwa na papierosa w czasie pracy, palenie w czasie spotkań towarzyskich, po posiłku...).

Po odstawieniu nikotyny można zaobserwować objawy jej braku w organiźmie. Mogą być dokuczliwe, warto jednak pamiętać, że to sytuacja przejściowa i trwa do 4 tygodni. Wsparcie ze strony środowiska (rodziny, współlokatorów, współpracowników, znajomych) jest istotnym czynnikiem w osiaganiu sukcesu.

Umów się na konsultację z psychologiem:

Wizyty są umawianie telefonicznie pod numerem:(+48) 532 806 888 lub (22) 225-24-47. Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Osoba, która chce spotkać się z psychoterapeutą dzwoni do sekretariatu i ustala termin pierwszej wizyty. W przypadku osób dorosłych wizytą są umawiane jedynie kiedy dzwoni osoba, która chce spotkać się z terapeutą. Nie można umówić spotkania innej osobie. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, wizyty są umawiane przez rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie metody pomocy. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody oddziaływań psychoterapeutycznych różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu terapii. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.